X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
مســــــــــتانه
هر چه گشتیم در این شهر نبوداهل دلی . . . . . که بداند غم دلتنگی وتنهائی ما
یادداشتهای خاک گرفته
شنبه 23 اردیبهشت‌ماه سال 1385
کسوف!

این مطلب کاملا دزدیه! ولی نمی دونم صاحبش کیه و از کجا اومده! حلال کنه ... در کل قشنگه ... .

 

دیدگاههای مختلف در مورد کسوف ...

 

از دیدگاه  منجمین : پدیده کسوف ، بر اثر قرار گرفتن ماه بین خورشید و زمین اتفاق می افته که باعث میشه سایه ماه به مدت زمان مشخصی بر روی زمین بیافته و در نتیجه زمین در تاریکی فرو میره . پدیده خورشید گرفتگی به سه نوع کامل ، جزئی و حلقوی تقسیم بندی میشود .

 

از دیدگاه  افراد مذهبی : خورشید گرفتگی که در زبان عربی به آن کسوف اطلاق می گردد آنست که بر اثر اراده و مشیت الهی حالتی اتفاق می افتد که قمر مابین شمس و ارض واقع شده و نتیجتاً سایه ای بر روی ارض خواهد افتاد . این امر یکی از آیات الهی است و تذکری برای بشر . در هنگام کسوف بر تمام افراد مکلف نماز آیات واجب خواهد شد ، و در صورتی که  در حین کسوف ادا نشود ، قضای آن بر مکلف واجب خواهد شد.

 

از دیدگاه افراد سیاسی : این پدیده یک بار هم در زمان روی کار اومدن دولت بوش و مذاکراتش با لابی صهیونسیت اتفاق افتاده بود . این مسئله هم که چرا تو ترکیه  خورشید کامل گرفته و در بقیه کشورها به طور جزئی گرفته شده هم مربوط میشه به دیدار اخیر رئیس جمهور ترکیه با رایس که به طور پنهانی و پشت درهای بسته صورت گرفت . به هر حال تمام این کارها برای اینه که پرونده ایران به شورای امنیت ارجاع داده بشه تا ایران نتونه به فناوری هسته ای دست پیدا کنه .

 

 

از دیدگاه اقتصاد دانها : این پدیده میتونه رو اقتصاد مملکت تاثیر منفی داشته باشه . شما حساب کنید هر کسی فقط پنج دقیقه وقتشو بذاره برای تماشای این پدیده . چه نیروی کاری از دست میره . از طرفی تو همین پنج دقیقه به علت تاریکی هوا مردم مجبورند چراغ خونه ها رو روشن کنن . خوب اینا همش هزینه است .

 

*** از دیدگاه معلم ها : برای هفته دیگه همتون میرید درباره کسوف تحقیق میکنید . حداقل پنج صفحه باشه . خوش خط بنویسید . تو کاغذ A4 هم مینویسید . هر کی هم تا هفته دیگه نیاره سه نمره از امتحانش کم می کنم.

 

از دیدگاه بچه مدرسه ایها : آخ جووون . فردا مدرسه ها تعطیله ... جونمی جووون .

 

*** از دیدگاه نیروی اتظامی : در ساعت 2:42 ظهر امروز طی عملیات مسلحانه ای خورشید به سرقت رفت که با تلاش مستمر و پیگیری مامورین نیروی انتظامی خوشبختانه در کمتر از 3 ساعت خورشید بازپس گرفته و به محل اولیه خود عودت داده شد .

 

از دیدگاه خرافاتی ها : یه اژدهای بزرگ جلوی خورشید رو گرفته . و قتی آدمها زیاد گناه کنن و فساد زمین رو بگیره خدا قهرش میگیره و یه چنین عذابی نازل می کنه . بهترین کار اینکه  یه طبل برگ بیاریم و سر و صدا راه بندازیم تا اژدها بترسه و بره وگرنه تا آخر عمر همه جا تاریک می مونه ...

 

*** از دیدگاه آدمای خسته از زمونه : دیگه خورشید هم از دست این مردم خسته شده . دیگه خورشید هم دوست نداره دو رنگی مردم این زمونه رو ببینه . دوست داره پشت پرده ماه پنهون بشه و حتی برای چند لحظه هم که شده از این مردم دور باشه .

 

*** از دیدگاه عاشقا :  بالاخره خورشید و ماه  بهم دیگه رسیدن . بعد از سالها فراق و دوری . وای که چه لحظه رماتیک و عاشقانه ای . خدا می دونه تو اون لحظه در گوش هم چی میگن و برای هم چه آرزویی میکنن .

 

از دیدگاه دلال ها :  عینک خورشید گرفتگی رسید . بدو بدو ... بدو حراجش کردم . عینک مخصوص خورشیدگرفتگی سه تا بخر یدونه مجانی ...

 

از دیدگاه اراذل و اوباش : بچه ها امروز خورشید میگیره هم جا تاریکه . جون داداش همه بریزید بیرون . میخوایم شیشه مغازه ها رو بیاریم پایین . آخه تاریکه . هیشکی نمیفهمه تو بمیری .

 

*** از دیدگاه غرغروها :  ای بابا ، اینم شد مملکت . کجا خارج اینجوریه ؟ چطور تو آمریکا خورشید نگرفته اینجا گرفته . بابا بذارید مردم به کار و زندگیشون برسن دیگه . هی هر روز هر روز خورشید گرفت ماه گرفت . این مسخره بازیها چیه ...

 

از دیدگاه شبکه های خارجی : آی مردم . چه نشستید که خورشید رو هم دارن ازتون میگیرن . اینا شایسته حکومت به شما نیستند . قیام کنید . بریزید تو خیابونا . شورش کنید .

 

از دیدگاه کارمندهای از زیرکار دررو  : قربان خسته نباشید . با اجازه ، هوا دیگه تاریک شده بنده رفع زحمت کنم . اگر مایلید که بمونم باید دو روز کاری برام حساب کنید .

 

*** از دیدگاه آدم های بدبین : همش زیر سر این آخونداست . میخوان اینکارا رو کنن مردم نماز بخونن . اصلا تقصیر این رفسنجانیه . اینا این کارا رو میکنن که سر مردم رو گرم کنن و خودشون به مردم حکومت کنن و پول مردم رو بالا بکشن .

 

از دیدگاه آدمای شاکی :  کره خر باز زدی لامپو شکستی خونه تاریک شد ؟ صد دفعه بهت نگفتم تو خونه جای توپ بازی نیست . بزنم با همین کمربند سیاه و کبودت کنم ؟

 

*** از دیدگاه عزیزان ساکن در شمال غرب کشور (توهین نشه ها!): اصگر ! فچر کنم شب شده هااااا . آره ممد . امروز چه زود شب شد . من هنوز ناهار نخوردم . اصلا ناهار رو ولش کن . بریم بجیریم بخوابیم .

-----------------------------

خیام می فرماید ...

تا کی غم آن خورم که دارم یا نه

وین عمر به خوشدلی گذارم یا نه

پر کن قدح باده که معلومم نیست

این دم که فرو برم برآرم یا نه

فقط خواهشا باده های مارک دار و استاندارد رو مصرف کنید! این دبه ای ها خطر ناکه! ممکنه کوری، کری، کچلی، چیزی بشید!

------------------------------

امیدوارم همواره سالم باشید ... تا بعد!


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 181130


Powered by BlogSky.com

افاضات اخیر این حقیر!